Akrabalar Neden Bu Kadar Hayatımıza Karışır

3 Kasım 2022 Kapalı Yazar: admin

Toplumun esası diye tanımladığımızde hepimizin aklına aile gelir. Akrabalık ise aileden itibaren gelen büyük bir toplumsal temaslar sistemidir. Hernet akrabalarıy ile alakalı hem komik hem içten hatta eleştirel düşünceleri mutlaka bulunmaktadır. Biz de bu yazımızda akrabalığın, her insan adına kişisel gibi gözüken fakat gerçekte toplumsal bir gerçeğe işaret eden konumunu sizlere anlatmak amaçladık.
Akrabalık temaslari, evvellikli bir şekilde kan bağıyla kurulur, sonrasında evlilik yolu ile geliştirilir. Aile, oyuncular adına ne kadar mühimyse akrabalık da aile yarısı gibi gördüğünüz adına bir o kadar mühimdir. Birfazlasınız belki kendi tecrübelerinde belki de etrafındaki kullanıcıların tecrübelerinde, akrabaların kafayat bir rolü bulunduğunu izlenimlemiş olabilir.

Hatta sosyal medyada çoğu vakit, ”akraba terörü” temalı komikli capslerde bile akrabaların kişisel yaşamlara karışma etkeni eleştirilir. O vakit gelin, hem sevdiğimiz hatta yeri geldiği vakit kızdığımız bu akrabaların ömürlerimızdaki rolüne geniş bir çerçeveden bakmaya çalışalım.