Steam’in Mağaza Tasarımında Yeniliğe Gidildi

9 Eylül 2022 Kapalı Yazar: admin

Steam’in mağaza arayüzüne ciddi bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, oyun bulmak isteyenlerin işini basitleştirecek dizayn tedavileri ve bilhassari yanında getirdi. Artık canlandırılacak karakterin türiyeti bile filtrelenebilecek. İşte Steam’in son güncellemesinde tespit edilen yenilikler…
Dünyanın en tanınmış online oyun platformu Steam’e mühim bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, Steam mağazasında sahip olunan bir şekilde tespit edilen kategori ve etiket gibi bilhassarin kapsamını genişletmiş halde. Kullanıcılar, bu güncelleme yardımıyla çok daha ayrıntılı aramalar yapabilecekler. Gelin Steam’deki güncellemeye hep eş güdümlü bakalım.

Açık bahsetmek lazım olursa Steam mağazasında yeni bir oyun bulmak, o kadar da basit bir iş değildi. Zira filtre ve etiketler, yeteri kadar geniş kapsamlı değildi. Bu halin farkında olan Valve, Steam tecrübesini iyileştirecek bir çalışma yapmış halde. Zira kullananlara yayılan güncelleme ile görülmemiş alt kategorilere ulaşılabilecek. Üstelik Steam mağazası, ilerleyen zamanda oyuncunun işlemişine göre hareket edecek. Yani Steam’de şahsileştirilmiş mağaza devresininin başladığını söyleyebiliriz.